Uzależnienie od miłości – Eugenia Herzyk

Książkę tę dedykuję moim partnerom, którym zawdzięczam  zainteresowanie się problematyką uzależnienia od miłości. Proszę też ich o wybaczenie za wszelkie krzywdy, jakich ode mnie zaznali z powodu mojej niedojrzałości. Zadośćuczynienie krzywdom, które mi wyrządzili z powodu  niedojrzałości własnej – świadomie, czy nieświadomie, zostawiam ich sumieniom.

Wstęp

Jestem przekonana, że wszystko w życiu jest „po coś”. Gdy pod tym kątem spoglądam na swoją osobistą historię, dostrzegam, że zarówno moje związki, ludzie, jakich spotykałam, zdarzenia losowe dotyczące mnie i moich bliskich, miały wpływ na to, w jakim miejscu znajduję się teraz. Przestałam obwiniać ludzi i los za swoje nieszczęścia, bo zrozumiałam, że to, czy jestem szczęśliwa, czy nie, zależy wyłącznie ode mnie.

Impulsem do zmiany mojego nastawienia do siebie i otaczającej mnie rzeczywistości była książka „Kobiety, które kochają za bardzo” Robin Norwood. Zgodnie z zaleceniami jej autorki zaczęłam szukać pomocy. Niestety – terapeuci, do których się zwracałam, moją auto-diagnozę  zbywali uśmieszkiem.  Grup wsparcia dla kobiet uzależnionych od miłości nie znalazłam, więc założyłam własną – w Internecie. Zaczęłam uczęszczać na mityngi SLAA, a także na warsztaty i treningi rozwoju osobistego. Słuchanie opowieści innych utwierdziło mnie w przekonaniu, że uzależnienie od miłości naprawdę istnieje. Podjęłam trudną pracę nad sobą, by z niego wyjść.

Fundację Kobiece Serca założyłam po to, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem – z czasem opartym nie tylko na mojej historii, ale nabytym poprzez kontakty z innymi kobietami. Zaczęłam pracować jako trenerka rozwoju osobistego. Szlifowałam (i robię to nadal) swoje umiejętności pomagania na profesjonalnych kursach, nawiązywałam współpracę z terapeutkami, które miały zrozumienie dla problemu „uzależnienia od miłości”. Założyłam stronę internetową, zaczęłam organizować warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet, zainicjowałam powstanie grup wsparcia „na żywo”.

Głosząc swoją prawdę, czy to poprzez prowadzenie warsztatów i wykładów, udzielanie konsultacji, czy to pisanie artykułów, nie oczekuję, by odbiorcy uznali ją za własną. Dając sobie prawo do wyboru życiowej drogi, takie samo prawo przyznaję innym. Z radością jednak witam wszystkie kobiety, którym ze mną „po drodze”.
Spis treści

Rozdział 1
Nałóg kochania

Rozdzial 2
Miłość tak pięknie tłumaczy?

Rozdział 3
Miłosne obsesje

Rozdział 4
Trujący narcyz

Rozdział 5
Zakochani w romansach

Rozdział 6
Balon iluzji

Rozdział 7
Mężczyzna za murem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *